Dlaczego oszczędzanie energii jest tak ważne ? Inflacja 2022 ?

Czy wiesz, że 80% energii w Polsce wytwarzane jest ze spalania węgla ? Dlatego oszczędzanie energii pomoże w mniejszym emisji tlenku węgla do atmosfery i zmniejszy smog. W tych czasach co 4 osoba decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Ciągły rozwój przemysłu powoduje zmniejszenie jakości powietrza w atmosferze, dlatego non-stop słyszymy o alarmach smogowych. Dlatego warto jest pomyśleć o zmianie nawyków, jakimi może być wymiana zwykłej kuchenki elektrycznej na kuchenkę indukcyjną wolnostojącą. Prognoza inflacji 2022 roku jest nieciekawa.

Zastosuj płytę indukcyjną zamiast kuchenki gazowej.

Zastosuj płytę indukcyjną, która, gdy garnek na niej nie stoi, a sama się włącza i pomaga w oszczędnościach podczas inflacji w 2022 roku. Stale rosnąca inflacja w 2022 roku i wysokie stopy procentowe powodują coraz szybciej rosnące ceny i mogą spowodować, że nie będziemy mogli jechać w tym roku na wakacje. Kuchenka indukcyjna ma wpływ na nasze oszczędności, faktem jest też, że w nowoczesnej kuchni podstawowym wyposażeniem jest płyta indukcyjna, która wpisuje się w najnowszy trend. Pamiętaj, że dużo osób będzie przekonywało Cię, abyś kupił sobie kuchenkę gazową lub płytę gazową ale wszystkie te osoby nigdy nie korzystały z indukcji i nakłaniają Cię do zakupu płyty gazowej — bo one je używają.

Płyta indukcyjna 4 palnikowa do zabudowy czy płyta indukcyjna wolnostojąca 2 palnikowa ?

Wszystko to zależy od twoich potrzeb, jeżeli robisz nową kuchnię we własnym domu to wiadomym jest że warto jest mieć płytę indukcyjną 4 palnikową, a nawet pięciopalnikowa płytę indukcyjną w zabudowie. Jeżeli zaś wynajmujesz mieszkanie i chcesz oszczędzić na wykorzystaniu energii to polecamy kupić płytę indukcyjną wolnostojącą 2 palnikową. A jeżeli jest to kawalerka to idealna jest płyta indukcyjna z 2 polami wolnostojącą lub taka mała płyta indukcyjna dwupalnikowa. Mieszkając w małej kawalerce wiadomo, że mało jest miejsca na zabudowę pięciopalnikowej płyty indukcyjnej, każdy centymetr w kuchni jest ważny. A poza tym czy warto inwestować w coś, co nie jest naszą własnością ? Po okresie wynajmu, gdy zdecydujemy się już na budowę domu lub zakup swojego mieszkania to taką płyta indukcyjna wolnostojąca 230v możemy wykorzystywać na wyjazdy na wakacje do domków letniskowych — Będzie jak znalazł, żeby sobie odgrzać jakiś obiad lub zupę.

Jak działa płyta indukcyjna wolnostojąca 230V

W płycie zabudowane są cewki indukcyjne pod szklaną płytą kuchenki indukcyjnej. Cewki wytwarzają zmienne pole magnetyczne, które powoduje wytwarzanie ciepła w naczyniu postawionym na płycie i dlatego zachodzi proces gotowania. Płyta indukcyjna dwupalnikowa pobiera oddaje ciepło do naczynia, ale tylko w miejscu bezpośredniego kontaktu z kuchnia indukcyjna wolnostojąca 230v. Warto jest pamiętać o tym, że do płyty indukcyjnej trzeba też mieć odpowiednie garnki.

Zalety płyta indukcyjna wolnostojąca dwupalnikowa

 1. 100% wykorzystanej energii.
 2. Większa efektywność gotowania.
 3. Czas gotowania, krótszy o około 30%.
 4. Gdy wyleje się coś na płytę indukcyjną to nie zostanie przypalone.
 5. Po zdjęciu naczynia kuchnia indukcyjna wolnostojąca 230v natychmiastowo przestaje grzać.
 6. Nowoczesny wygląd.

Sprzęt kuchenke indukcyjna wolnostojąca 2 palnikowa, którą możesz zakupić u nas.

Mamy dla Was kuchenkę indukcyjna wolnostojąca 2 palnikową firmy THOMSON.

1. Płyta indukcyjna 2 palnikowa THOMSON.

Płyta indukcyjna z 2 polami grzewczymi posiada 10-stopniową regulację gotowania. Łączna moc palników to 3500W. Wykonana jest ze szkła ceramicznego, które jest wytrzymalsze od zwykłych płyta indukcyjnych z 2 polami wolnostojącymi. Nasza płyta indukcyjna jest wyposażona w timer. Timer odpowiada za bezpieczne i dokładne gotowanie o czasie. Dzięki timerowi już zawsze będziesz, mieć jajko na miękko takie jak lubisz. Nasza płyta indukcyjna 2 palnikowa 230V będzie służyć Ci długie lata.

Płyta indukcyjna 2 pola grzewcze THOMSON

Kilka prostych trików na oszczędzania energii podczas inflacji 2022 w polsce

 1. Zakup energooszczędnych żarówek — początkowo cena zakupu takiej żarówki może nas przerazić, ale ostatecznie rachunek za zużycie energii elektrycznej może pozytywnie zaskoczyć. Odporność i żywotność żarówki LEDowej jest znacznie dłuższa niż zwykłej. Zmiana zwykłych żarówek na LEDowe moze przynieść w ciągu roku oszczędność rzędu 1/6 całorocznych kosztów za energię elektryczną.
 2. Oszczędzanie energii polega przede wszystkim na ograniczeniu zużycia prądu przez sprzęt AGD i RTV. Często sami mamy nawyk niewyłączania telewizora, czy innych światełek,Bo one tylko świecą i ile prądu mogą zużyc ?” Dlatego warto jest np. załadować na raz zmywarkę albo pralkę tak, żeby nie miały pustych obrotów.
 3. Wymiana starej płyty elektrycznej lub kuchenki gazowej na oszczędną płytę indukcyjną.
 4. Zautomatyzowanie otwierania i zamykania rolet zewnętrznych pod względem pogody. Warto jest, aby podczas dni słonecznych w zimę, podnosić rolety od strony południowej tak, żeby nagrzać dom. Wieczorami, gdy słońce już zachodzi warto jest je opuścić, jest to kolejna bariera przed ucieczką ciepła na zewnątrz.
 5. Ustawienie harmonogramu włączania i wyłączania czujników ogrzewania. Warto jest zastosować to rozwiązanie i zaplanować harmonogram, gdy nas w pokoju nie ma wieczorami, zmniejszyć temperaturę, a przed naszym powrotem (pobudką) włączyć nagrzewanie. Oczywiście wszystko zależy od pieca, jaki używamy, systemów sterowniczych i stref grzewczych.
[]